Bitcoin Drama, Ether Rally, Teen Held Over Twitter Hack: Hodler’s Digest, 27 lipca – 2 sierpnia.

W tym tygodniu na rynkach kryptograficznych było wiele dramatów – Bitcoin wzrósł do 12.000 dolarów tylko po to, aby rozbić się spektakularnie, a Eter nadal rajdował.

Przychodząc w każdą niedzielę, Hodler’s Digest pomoże Ci śledzić każdą ważną historię, która wydarzyła się w tym tygodniu. Najlepsze (i najgorsze) cytaty, przyjęcia i regulacji najważniejszych punktów, wiodących monet, przewidywania i wiele więcej – tydzień na Cointelegraph w jednym linku.

Najlepsze historie w tym tygodniu
Rajdy Bitcoinów 13%, by przebić się przez 11,000$.

Po tygodniach stagnacji, Bitcoin w końcu ryknął do życia w tym tygodniu. Pod koniec poniedziałku, największa krypto waluta na świecie wzrosła do nowego, wysokiego na 2020 rok, 11.394 dolarów. Run byków oznaczał, że prawie 95% podaży Bitcoin’a było w zysku. Bloomberg opublikował śródroczny raport, w którym prognozuje, że BTC może wkrótce wzrosnąć powyżej 12 000 USD, a wskaźniki zarówno w łańcuchu, jak i poza nim sugerują, że aktywa zostaną docenione. Rzeczywiście, hodlerzy nie musieli długo czekać na kolejny wzrost.

Na początku weekendu BTC po raz pierwszy od 12 miesięcy przekroczyła 11.600 dolarów, co skłoniło niektórych inwestorów do przekonania, że do 15.000 dolarów opór będzie niewielki. Pojawiły się dalsze emocje, ponieważ Bitcoin wzrósł do 12.000 dolarów – ale niestety dla byków dramat na rynku był daleki od zakończenia. W niedzielę Bitcoin spadł o 13% w ciągu kilku minut, przyjmując zaledwie 10.550 dolarów.

Niskie wolumeny handlu w weekendy i rynek, który był mocno kołyszący się do longs lub kupujących mogły być winne nagłej kaskady w likwidacji. Z Indeksem Strachu i Chciwości osiągającym wynik 80 – wskazujący na „Ekstremalną Chciwość“ – pytanie brzmi teraz, czy świat kryptoński musi się przygotować na większe wycofanie.

Trzy powody, dla których cena Etereum wzrosła o 75%, by osiągnąć dwuletni poziom 400 dolarów.

Inną wielką historią był niezwykły marsz Eteru z 225 do 400 dolarów w ciągu dwóch tygodni, zbiegający się z piątą rocznicą jego istnienia. Wielu inwestorów uważa, że dynamika ETH pchnęła cały rynek – a być może nawet popchnęła BTC w górę. Trzy czynniki zdają się wywoływać silny wzrost: zdecentralizowane finansowanie, nadchodzący upgrade Ethereum 2.0 i przedłużający się rajd na rynku altcoinów. Wraz z osiągnięciem przez Eter dwuletniego szczytu, niektórzy inwestorzy kryptońscy ostrzegali, że na horyzoncie może pojawić się wycofanie.

Edward Morra powiedział: „Tak, parabola wychodząca z innej paraboli to widok na tbh. Poza tym, to nie jest trwałe i będzie poprawne. Jeśli jesteś nowy w tej przestrzeni – kupuj dipy, nie FOMO na górze.“ Według agregatora danych rynkowych Messari, Ether jest obecnie najlepiej działającą klasą aktywów w 2020 roku. Jednak na horyzoncie może być kilka chmur. Kosala Hemachandra, założycielka MyEtherWallet, powiedziała Cointelegraphowi, że pełna wersja Ethereum 2.0 może być oddalona o lata po wielokrotnych opóźnieniach.

XRP wzrosła o 30% i ma 30 nowych wielorybów

Bitcoin i eter nie są jedynymi cyfrowymi aktywami, które przynoszą ogromne zyski. Wystarczy spojrzeć na XRP, któremu udało się odzyskać pozycję trzeciej co do wielkości kryptokuranty na świecie pod względem limitu rynkowego. Jego wartość wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 32,74% – to więcej niż Bitcoin Rush i ETH razem wzięte. Liczba rachunków posiadających ponad 1 milion XRP (około 287 000 USD w momencie zapisu) wzrosła o 3,7%, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiło się 30 nowych wielorybów.

Ostatni wzrost liczby wielorybów nie ma oczywistego powodu, poza spekulacjami. Mimo, że XRP przeskakuje w rankingach, warto pamiętać, że Ripple jest również walutą w sądzie, który stoi przed pozwem zbiorowym od inwestorów.

Stany Zjednoczone wydrukowały więcej pieniędzy w ciągu jednego miesiąca niż w ciągu dwóch stuleci

Oto oszałamiająca statystyka: Stany Zjednoczone wydrukowały więcej pieniędzy w czerwcu niż w pierwszych dwóch stuleciach po założeniu. Mówi o tym Dan Morehead, prezes Pantera Capital, który przygląda się poziomowi ilościowego złagodzenia skutków pandemii koronaawirusowej w Rezerwie Federalnej. W liście do inwestorów, powiedział: „[W czerwcu] deficyt budżetowy USA – 864 miliardy dolarów – był większy niż całkowity dług zaciągnięty od 1776 roku do końca 1979 roku.“ Morehead dał do zrozumienia, że jego firma widzi Bitcoin jako rozwiązanie obecnego kryzysu – i powiedział, że inflacja spowodowana przez szaloną QE jako główny powód, dla którego ludzie powinni „wydostać się z papierowych pieniędzy i do Bitcoin“.

17-latek został aresztowany w związku z ostatnim hackiem na Twitterze.

Okazało się, że nastolatek jest jednym z tych, którzy zostali zatrzymani w związku z masowym hackiem na Twitterze. 17-latek został aresztowany w Tampa na Florydzie i został oskarżony o bycie mózgiem stojącym za największym naruszeniem bezpieczeństwa i prywatności w historii sieci społecznościowej. W niszczycielskim wyzysku wiele czołowych kont Twittera zostało naruszonych 15 lipca – w tym profile należące do Elon Musk, Joe Biden i Bill Gates. Prokurator stanowy Hillsborough Andrew Warren powiedział: „Nie popełnij błędu, to nie był zwykły 17-latek. To był bardzo wyrafinowany atak na niespotykaną dotąd skalę. To mogła być bardzo duża strata.“ Dwóch innych zostało aresztowanych. Jeden z nich to 19-letni Brytyjczyk Mason Sheppard, znany również jako „Chaewon“. Druga to 22-letnia Nima Fazeli, która mieszka na Florydzie i jest znana jako „Rolex“.

Zwycięzcy i przegrani

Pod koniec tygodnia Bitcoin wynosi 11.077,55 dolarów, Ether 367,82 dolarów, a XRP 0,285 dolarów. Całkowity limit rynkowy wynosi $334,070,081,760.

Wśród największych 100 kryptokurwalut, trzy najlepsze altcoin zdobywające w tym tygodniu są HedgeTrade, Ocean Protocol i XRP. Trzy pierwsze miejsca wśród przegranych altcoinów tygodnia to Ampleforth, The Midas Touch Gold i ABBC Coin.

Aby uzyskać więcej informacji na temat cen crypto, upewnij się, aby przeczytać Cointelegraph analizy rynku.